Pravidla

Založení zápasu na webu

 • Pro první a druhou ligu vytváří zápasy správce ligy podle daného schématu. Termíny takto založených zápasů jsou závazné ovšem je možné se domluvit na jeho přesunutí v rámci herního týdne. V takovém případě je nutn musíte o přesun zažádat v komentářích prvního zápasu daného BO minimálně 48 hodin před výchozím časem spolu s vámi navrhovaným termínem. Termín musí být v komentářích zápasu potvrzen oběma týmy minimálně 24 hodin před výchozím časem či novým termínem (pokud je nový termín dříve než výchozí). V případě, že tyto podmínky nejsou splněné pak se hraje v default time. stále výrazně doporučuji dříve než 48h před začátkem zápasu potvrdit v komentářích svou účast. Dle komentářů zápasu se rozhodují případné kontumace a potvrzení termínu má vliv na příspěvek na prizepool.
 • Třetí liga funguje systémem clanbase, týmy si zápasy tvoří samy. Tým 1 zápas založí, založené zápasy se objeví zde, kde je druhý tým může přijmout. Termín tohoto zápasu je konečný, nemůžete výzvu přijmout a pak začít diskutovat o změně času nebo data, pokud se Vám žádná výzva nelíbí, založte si vlastní.

Odehrání zápasu

 • Kapitáni všech týmů první a druhé ligy dostávají na začátku ligy práva na založení lobby automaticky, kapitáni třetiligových týmů si o ně musí zažádat v příslušném topicu. Všechny zápasy musí být založeny pod ticketem CZ-SK Dota 2 League. Při zakládání her postupují podle návodu. Pokud ani jeden z týmů nemá člověka, který by byl schopný lobby založit, je jejich povinností s dostatečným předstihem kontaktovat někoho ze zakladatelů lobby, aby pro ně lobby vytvořil. Hry odehrány mimo ticketovaná lobby nebudou uznány.
 • Každý tým může v celém BO zápase použít maximálně dva standiny, kteří nesmí hrát za tým stejné nebo vyšší ligy (výjimku lze udělit v případě, kdy protivníka předem obeznámíte s faktem, že takového standina máte a on Vám potvrdí, že mu to nevadí). Tohle potvrzení musí proběhnout v komentářích zápasu, aby pro nás bylo v případě nutnosti zpětně dohledatelné.
 • Kromě hráčů může být v lobby jedině admin nebo oficiální streamer (který se sám přihlásil k zápasu přímo na webu). Takže pokud nikdo takový u vašeho zápasu není napsaný, bude v lobby jen 10 hráčů - žádní kamarádi, žádní manageři, žádní neoficiální streameři, prostě nikdo navíc.
 • V týmu v první lize může být 6 hráčů (změna jednoho je povolena jednou za 14 dní), ve druhé lize může mít tým 7 hráčů (měnit se může jednou za týden) a ve třetí lize je počet hráčů zvýšen na 10 a můžou se v týmu prohazovat jak se jim zlíbí, takže manévrovacího prostoru je určitě dost.
 • Pokud má jeden z týmu zpoždění delší než 10 minut a neozývá se, o zápas tedy evidentně nejeví zájem, kontumačně prohrává. Pokud zájem projeví a chybí mu třeba jen poslední hráč, je tato doba prodloužena na 20 minut, pokud ani potom není připraven hrát, bude zápas kontumován.
 • Každý tým má právo na 10 minutovou pauzu během zápasu - může ji rozdělit třeba na 2 x 5 minut, to už je na něm. V momentě, kdy součet pauz jednoho týmu přesáhne dobu 10 minut, je druhý tým oprávněn hru odpauzovat a pokračovat v hraní 5v4.
 • Hra končí v momentě, kdy vybouchne jeden z trůnů a objeví se závěrečná tabulka se skóre, dříve ne. Takže pokud protihráč napíše gg a do 10 sekund ho zruší, hra normálně pokračuje.

Po hře

 • Tým vedený jako vyzyvatel zadá na stránce zápasu match ID (buď opíše ze hry nebo zkopíruje z dotabuffu, protože hry přes ticket na něm jsou) a stranu. Tým, který výzvu přijal, výsledek potvrdí.
 • V BO3 se pro druhou hru role mění a výsledek druhé hry zadává 2. tým, 1. tým jen potvrzuje. U případné třetí hry se zase karta obrací a výsledek zádává 1. tým.

První a druhá liga

 • Pokud není výsledek zápasu zapsán po konci týdne, ve kterém měl být odehrán pak je vyhodnocen kontumací zápasu, či jeho zrušením. Pokud by tým, jež má zápas zapsat nereagoval, pak stačí aby druhý tým, napsal do komentářů zápasu odkaz na dotabuff na onen zápas (případně mě i upozorní v poště či na steamu pro rychlejší jednání) a zapíšu jej ručně.
 • Pro možnost postoupení je nutné odehrát minimálně 70% maximálního počtu zápasů to jest 5. Zde si vyhrazuji možnost připočíst kladně vyřízené kontumace, pokud má nějaký tým opravdu smůlu na soupeře, kteří zápasy neodehrávají jak mají, či se v průběhu sezóny rozpadnou.
 • Týmy, které odehrají méně než 50% maximálního množství zápasů (3 a méně) jsou z ligy vyřazeny a přesouvají se do ligy třetí. Zde si opět dávám možnost individuálního posouzení stejně jako v předchozím bodu.
 • Týmy, které neodehrají play-off zápas jsou z ligy vyřazeny a přesouvají se do ligy třetí.
 • Týmy mohou být z ligy vyřazeny také na základě opakovaného porušování pravidel.
 • Slov v lize je svázán se soupiskou týmu, díky tomu již nadále nebudou udělovány výjimky v případě velké změny v sestavě týmu.

Dodatek

 • Neznalost pravidel neomlouvá a jak se tak říká - Za blbost se platí. Takže kdo si pravidla nepřečte nebo se jimi nebude řídit, bude v případě jejich porušení potrestán.
 • Admin tým je těmto pravidlům nadřazen a může rozhodnout i v rozporu s nimi, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Desatero přikázání CZ/SK ligy:

 1. Na zápasy včas vždy dojdeš.
 2. Nebudeš zápasy hrát po boku víc než dvou lidí, které v týmu nemáš.
 3. Po zápase urychleně výsledky zadáš.
 4. Zbytečně admina otravovat nebudeš, už tak má práce dost.
 5. Rozhodnutí admina respektovat budeš.
 6. Odmlouvat mu nebudeš.
 7. Cti otce svého a matku svou -> ostudu svým chováním jim neudělej.
 8. Neošulíš - ani nás ani protihráče, tak to nezkoušej.
 9. Tato pravidla ctít budeš jinak za slušného hráče považován nebudeš a dle toho s tebou nakládáno bude.
 10. Nebudeš v pravidlech hledat skulinky a způsoby, jak je ohnout ve svůj prospěch, jinak se trestu nevyhneš.

Poslední aktualizace: 17.02.2016

Copyright © 2014 - 2017 by CZ-SK Dota 2 League, Created by Tomáš "Skull55" Feik, Powered by Steam.