Změny a start check-in fáze 9. sezóny

Aktualizováno: Základní prizepool navýšen na 5 000 Kč. V posledních sezónách se pravidla moc neměnila. osobně zastávám názor, že je lepší spíše držet stabilní pravidla, ovšem někdy jsou změny potřeba. Zároveň začíná check-in fáze!

Nyní si tedy projdeme seznam větších či menších změn bez zbytečného zdržování:

Zmenšení počtu týmů v lize, zkrácení sezóny

Tyto 2 body spolu přímo souvisí jelikož ve skupinové části hraje každý s kažným. Počet týmů první i druhé ligy snižuji z aktuálních 10 na 8. Tím se přirozeně krátí i délka skupinové části z 9 týdnů na 7. Celková délka sezóny, tedy včetně baráže, přestávky, skupinové části a play-off bude tedy trvat 12 týdnů (zhruba 3 měsíce).

Vratná kauce pro vstup do první ligy

Již minulou sezónu jsme se potýkaly s velkým množstvím neodehraných zápasů skupinové části a tehdy vznikl návrh, aby týmy které chtějí hrát první ligu museli složit vratnou kauci. Překvapivě velká část oslovených týmů (první a druhé ligy) s návrhem souhlasila, nebo ho neodmítala. Tehdy jsem se nakonec rozhodl, že neni potřeba týmy zatěžovat a návrh zamítl. Po skupinové části 8. sezóny je ovšem jisté že je potřeba oddělit týmy, které chtějí opravdu hrát od těch, které se jenom přihlásí a po prvním týdnu končí. Nově tedy týmy první ligy musí kromě potvrzení check-inu také složit vratnou kauci ve výši 400 Kč (409 Kč ze Slovenského bankovního účtu) a to během check-in fáze. Pokud tak tým neučiní pak bude z první ligy vyřazen / nebude do ní přesunut. Pro druhou a třetí ligu se nic nemění.

Pokud tým splní podmínky počtu odehraných zápasů pak mu budou na konci sezóny peníze vráceny na účet, ze kterého přišly (nebo je může tým použít pro další check-in). Vrácené peníze mohou být nižší o poplatky spojené s bankovním převodem (99Kč při odeslání platby na SK účet - viz. sazebník poplatků EquBank a mBank). V opačném případě kauce propadá do prizepoolu ve výši 75%. To platí i v případě, že tým neodehraje play-off zápas.

Pro zadání platby do ligového systému využijte systém pro příspěvky a do platby kromě variabilního a specifického symbolu zapište do poznámky i název a ID vašeho týmu (ID vidíte po otevření vašeho týmového profilu na stránkách ligy v url adrese - například 1 pro tým "Shadow of Doom" http://www.dota2league.cz/team/default/1). Jakmile bude platba přijata tak vám ji v systému potvrdím a zároveň napíšu do pošty zde na lize. Nezapomínejte ovšem na prodlevu při platbě mezi bankami a také to, že banky nepracují o víkendu. Doporučuji tedy poslat zálohu nejpozději 18.1.

Otevření druhé ligy

S výše zmíněnými body se také váže opětovné otevření druhé ligy. To z důvodu zmenšení počtu týmů v lize a také v ponechání možnsti hrát nezávazně, ale přesto s pevně daným harmonogramem jako v lize nejvyšší.

Kvalifikace na offline turnaj

Nově budete za umístění v lize získávat body díky kterým se kvalifikujete na víkendový offline turnaj! Turnaj se odehraje na podzim roku 2017 v Brně za organizace Darrerise ve spolupráci s Learn 2 Play Gaming. Do turnaje postoupí 9 týmů na základě výsledků z Ćesko-Slovenské Dota 2 Ligy a 3 z online kvalifikace pořádané před turnajem. Bude se hrát o garantovaný prizepool ve výši 50 000 Kč. Jestliže máte zájem se turnaje zúčastnit a nechcete spoléhat na postup z online kvalifikace pak neváhejte a začněte sbírat body již v nadcházející 9. sezóně. Podrobné informace o turnaji budou postupně zveřejňovány. Pro postup je samozřejmě ideální dosáhnout nejlepšího možného výsledku v následujících sezónách. O turnaji si také můžete přečíst v článku od Darrerise na stránkách portálu dota2.cz.

Další úpravy pravidel

  1. Základní prizepool je 2 500 Kč. Dle množství řádně odehraných zápasů prizepool roste až do výše 5 000 Kč. Konkrétně 75 Kč za správně odehraný zápas skupinové části a prvních 4 kol play-off. Za finále pak 100 Kč. Základní prizepool je 5 000 Kč za které vděčíme Darerrisovi. Odehrané hry nyní nemají vliv na prizepool. (Aktualizováno 17.1.2017)
  2. Všechny zápasy není musí být potvrzené či musí být domluvený přesun do neděle 19:00 před začátkem herního týdne, na který je naplánován daný zápas. V případě, že chcete zápas přesunout pak musíte druhý tým prokazatelně kontaktovat (v komentářích daného zápasu) a rovnou navrhnout termín nejpozději 48 hodin předem - tzn. v pátek 19:00. Soupeř má poté čas až do neděle 19:00 aby přesunutí zápasu potvrdil, či zamítl. Pokud soupeř prokazatelně (komentář u daného zápasu) nijak nereaguje pak platí nově navržený termín.

Je možné že se tyto pravidla budou měnit, v takovém případě Vás budu informovat aktualizací tohoto článku a oznámením na našem Facebooku a Steam skupině.

Začátek check-in fáze

Aktuálním okamžikem začíná check-in fáze. Vzhledem k nutnosti zaplacení vratní kauce bude tato část sezóny delší než obvykle. Končit bude 22.1.2017 v 19:00. Pokud se chcete účastnit první ligy pak postupujte podle instrukcí výše. Pokud chcete hrát, ale nechcete se účastnit první ligy pak nic neposílejte.

Po check-in fázi mi bude chvíli trvat než vytvořím rozložení týmů v ligách a případně systém pro baráž, která začne nejpozději 30.1. a potrvá jeden až 2 týdny. Skupinová část započne 13.2.

Věřím že Vám změny udělají radost (především možnost kvalifikace na offline turnaj) a těším se na vás v 9. sezóně Česko-Slovenské Dota 2 Ligy. Tomáš "Skull55" Feik.

Zveřejněno: 7. 1. 2017
Autor: Skull55
Počet zobrazení: 2050
Počet komentářů: 2
0
0

Pro přidání komentářů se musíte přihlásit.

13:13 7. 1. 2017

Pepko: V nastavení týmu je tlačítko pro check-in. Viz obrázek.

12:52 7. 1. 2017

A  kde se můžem zaregistrovat hoši nějak to nevidim ? :D

Partneři

SAMSUNG QLED Monitor
eSuba
AR Studio
PlayZone
2014 - 2018 © Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš "Skull55" Feik. Powered by Steam.           Discord