Závěrečný turnaj

Uběhlo bezmála 11 měsíců od doby, kdy bylo ohlášeno, že se na konci tohoto roku týmy, které měly nejvíce bodů v letošních sezónách ligy, utkají o krásných 50 000 Kč.

Toto ohlášení opět vzbudilo v hráčích zájem o ligu, v co už skoro ani nikdo nedoufal.

V 9. sezóně zvítězil tým Raven G-Club proti týmu Revital Gaming 3-1 na zápasy. Na krásném třetím místě se usadili ROZBÍJEČI.

10. sezóna již více přitahovala zrak celé komunity, protože se velký závěrečný turnaj  blížil závratným tempem. Tato sezóna byla poslední možností sehnat dostatek bodů, aby se tým mohl přímo kvalifikovat na hlavní turnaj. Se skóre 3:0 zde dominovali Revital Gaming nad ROZBÍJEČI. Třetí se umístil tým Podkoní a žák.

Po shrnutí bodů z obou sezón se kvalifikovalo přímo z ligy 10 teamů. 

Pro týmy, které se přímo neúčastnily ligy existovala ještě jedna, respektive dvě možnosti jak se do turnaje dostat. Tuto šanci představovaly dva kvalifikační turnaje, kde z každého postoupil jeden nejlepší tým.

První kvalifikační turnaj vyhrál tým Rusi sa to. Tím se zařadil do seznamu kvalifikovaných teamů na 11. pozici.

Před druhým kvalifikačním turnajem se uvolnilo jedno místo z 10 kvalifikovaných teamů přímo z ligy. Tím pádem se skrze druhý kvalifikační turnaj mohly do finálního boje o 50 000 Kč dostat týmy dva. Tuto příležitost využily týmy eEriness a Illusion Wolf. 

Zde je pro shrnutí seznam týmů, které se kvalifikovaly přímo z ligy i z kvalifikačních turnajů.

Název Týmu  

Počet bodů

Revital Gaming

20

Rozbijeci

16

AhojAhojx2

14

Hippomaniacs

13

Ignis(unreal players)

12

Podkoní a žák

11

Zadkův stack

7

The Forsaken

6

iNvolute

2

Rusi sa to

30.9.

Illusion Wolf

8.10.

eEriness

8.10.

 4. a 5.11.2017 proběhlo očekávané finále CZ-SK Dota 2 League. Dny to byly náročné pro všechny zúčastněné, ale dočkali jsme se skvělé Doty. A především o to pořadatelům šlo.

Do finálního bracketu se dostala špička toho, co v CZ/SK komunitě máme. Jmenovitě týmy: Hippomaniacs, AhojAhoj, IllusionWolf, Rozbijeci, eEriness, Podkoní a žák, Rusi sa to a Game-life Balance.

Velké uznání patří týmu eEriness, kteří vyhrávali v prvním kole upper-bracketu nad Podkoní a Žák 1-0. Poté přišly pauzy ze strany PAZ a eEriness měli právo kontumačně zvítězit. Avšak zachovali se k soupěři vstřícně a počkali, načež prohráli sérii 1-2 a propadli se do lower-bracketu. To ovšem eEriness nezabránilo se probojovat skrze lower-bracket až do velkého finále. Na své cestě porazili i již zmíněné Podkoní a Žák a poté Game-life Balance.

Na konci turnaje proti sobě stály týmy Hippomaniacs a eEriness. Byla zde tudíž reálná šance na odvetu od týmu eEriness, kteří prohráli na posledním Ygames finále právě proti Hippomaniacs. Avšak hned v první hře Hippomaniacs ukázali svou převahu a poměrně s přehledem tuto hru vyhráli. Druhá hra byla vyrovnanější, ale nakonec stejně Hippomaniacs vyhráli a stali se celkovými vítězi turnaje.

Na závěr chci poděkovat všem organizátorům, komentátorům a lidem, kteří se na běhu ligy až do jejího konce podíleli. Velikánský dík patří Darerrisovi, který nám umožnil vytvořit takovou třešničku na dortu za celou ligou v hodnotě 50 000 Kč. A děkujeme samozřejmě i všem zúčastněným hráčům a divákům, protože bez nich by byl podobný projekt nesmyslný.

Tímto se s vámi loučím a doufám, že se brzy znovu potkáme u nového článku :P

Zveřejněno: 18. 11. 2017
Autor: Skeli
Počet zobrazení: 635
Počet komentářů: 0
0
0

Pro přidání komentářů se musíte přihlásit.

Článek nemá žádné komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor a budťe první.

Partneři

SAMSUNG QLED Monitor
eSuba
AR Studio
PlayZone
2014 - 2018 © Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš "Skull55" Feik. Powered by Steam.           Discord