Systém playoff

Vymyslet systém, který zohlední skupinovou fázi a dá výhodu aktivním a schopným týmům není úplně jednoduché. Přidejte k tomu ještě fakt, že se ligy účastní padesát týmů, které jsme rozdělili do krásných 5 skupin, což je číslo, se kterým se ne zrovna lehce pracuje, a pochopíte, proč mi zešedivěly vlasy a na ohlášení toho, jak bude playoff vypadat, jste si museli počkat až do teď.

Vzhledem k tomu, že to nebylo lehké na vymyšlení, to nebude ani lehké na pochopení, ale udělám vše pro to, abych vám to co nejpolopatičtěji vysvětlil, abychom se pak v té Praze nesešli šediví všichni.

Snažil jsem se udělat vše co nejférověji se zapojením výsledků skupinové fáze, aby měli aktivní účastníci ligy určitou výhodu nad těmi, kteří mají ligu na háku a rozhodli se do playoff vstoupit až skrz kvalifikační turnaje.

Začnu tím jednodušším: Do playoff z každé skupiny postoupí 3 týmy.

Tím bohužel to jednodušší skončilo. Z vítězů skupin se vytvoří malá (pětičlenná) miniskupina, kde si zahraje každý s každým bo1 zápas. Vítěz z miniskupiny vítězů automaticky postupuje na LANku do Prahy (zaručené třetí místo v celé sezóně). Potom postupně budou týmy nasazeny do pavouka tak, aby měly dle umístění v téhle miniskupině výhodu (vysvětleno pod obrázkem). Další dvě tyto pětičlenné miniskupinky budou utvořeny pro druhá a třetí místa ze skupinové fáze, už nepůjde o přímou kvalifikaci na LAN, ale na lepší místo v pavoukovi to stačit bude.

 

Světle modrá místa jsou pevně daná.

2. z vítězů skupin si vybere, jestli ve své části Bracketu chce 4. nebo 5. vítězů (žlutá) a kterého z vítězů kvalifikace (zelená) si nechá a kterého pošle do druhé části Upper Bracketu.

Poté si postupně druzí ze skupin, dle pořadí umístění ve své miniskupince, vyberou, na které oranžové políčko chtějí být dosazeni. Poslední místo zbyde pro vítěze miniskupinky třetích míst.

Třetí ze skupin si podle pořadí v miniskupince vyberou, ze kterého zápasu chtějí, aby na ně někdo z Upper Bracketu spadl.

Zveřejněno: 19. 3. 2018
Autor: Kovajda
Počet zobrazení: 465
Počet komentářů: 2
2
0

Pro přidání komentářů se musíte přihlásit.

00:54 24. 3. 2018
Respekt.

Respekt lize, jejím organizátorům a všem, kdo se na tom dobrovolně podílí. Vypadá to hodně slibně a už  se těším, až se budeme moci zúčastnit. Liga je perspektivní, dobře organizovaná a má smysl, úroveň i určitou prestiž. 

00:54 24. 3. 2018
Respekt.

Respekt lize, jejím organizátorům a všem, kdo se na tom dobrovolně podílí. Vypadá to hodně slibně a už  se těším, až se budeme moci zúčastnit. Liga je perspektivní, dobře organizovaná a má smysl, úroveň i určitou prestiž. 

Partneři

SAMSUNG QLED Monitor
eSuba
AR Studio
PlayZone
2014 - 2018 © Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš "Skull55" Feik. Powered by Steam.           Discord